O Nas

Jesteśmy firmą rodzinną. Działamy na terenie Szkółek Żbikowskich w podwarszawskim Pruszkowie. Drzewami owocowymi szpalerowymi zajmujemy się od 2013 roku. Jednak rodzinna tradycja uprawy drzew owocowych jest dużo starsza. Zaczęła się w połowie XIX wieku w gospodarstwie ogrodniczym firmy „Bracia Hoser” przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie i była kontynuowana przez ponad 100 lat, m. in. w Szkółkach Żbikowskich. Z czasem jednak profil upraw szkółkarskich się zmienił i objął wyłącznie drzewa i krzewy ozdobne.
Kilka lat temu postanowiliśmy wrócić do rodzinnej tradycji i na nowo rozpoczęliśmy w Szkółkach Żbikowskich uprawę drzew owocowych przeznaczonych do dalszej uprawy amatorskiej w ogrodach. Jednocześnie sięgnęliśmy do bardzo starej, znanej w Europie od stuleci, ale nieco zapomnianej, sztuki tworzenia form szpalerowych.
Nasze drzewa zyskały już uznanie wśród klientów. Posadzone zostały np. w ogrodzie państwa Kapałów w Toruniu, któremu poświęcony był jeden z odcinków programu „Maja w ogrodzie”.
Zapraszamy do odwiedzenia Szkółek Żbikowskich i zobaczenia efektów naszej pracy.
Rafał i Kamil Hoserowie
Copyright (c)2017, All Rights Reserved.